На овом свету не постоји случајност
Русија Србији би требала да врати лист ћириличне књиге из 12. века „Мирослављево јеванђеље“, а Србија заузврат Русији шаље седам слика руског сликара Николаја Рериха које се чувају у Народном музеју у Београду. Ова размена дефинисана је руско-српским споразумом потписаним 19. октобра 2019. приликом посете премијера Русије Дмитрија Медведева Србији. Историчари уметности сматрају да оваква погодба није поштена јер је Србија поклонила Русији све слике Рериха које поседује, а које су жељом уметника чуване у Србији, док је лист из Мирослављевог јеванђеља једноставно покраден.
Мирослављево јеванђеље, најстарији сачувани ћирилски рукопис на старословенском језику и један од највреднијих примера рукописне грађе, тренутно се налази у Народном музеју у Београду, а истргнути пергамент у библиотеци у Санкт Петерсбургу.
Украдена страница 166 је Јеванђеље Јованово за 7. јануар (по старом календару).
У масонским храмовима на њиховом олтару током ритуала стоји Библија, Стари и Нови завет. Света књига је отворена на Јовановом јеванђељу (7. јануар), иста она страна која је покрадена и однесена у Русију, а преко ње су постављени масонски симболи угаоник и шестар.
Питање за проверу опште културе: Како се звао руски архимандрит који је украо лист из Мирослављевог јеванђеља?
Одговор: Порфирије
Речено је да на овом свету не постоји случајност. – Пауло Koeљо
Аутор: Петер Вучинић
Хвала на поверењу! Молимо вас поделите, ширите истину!
извор:>>>>>
Нема коментара:
Постави коментар